Zobrazit menu
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat, vol. 3

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat, vol. 3

Přišel čas na poslední část našeho seriálu na téma základní polygrafické termíny. Věříme, že vám i tento díl osvětlí některé často používané pojmy a při komunikaci s tiskovým studiem budete mít zas o něco jasněji. Neznalost některých termínů totiž může být zdrojem zmatků a nedorozumění, čemuž lze snadno předejít. Pojďme tedy na to.

Vhodné fonty pro tiskoviny

Vhodné fonty pro tiskoviny

Při tvorbě tiskovin hrají důležitou roli fonty. Jak je vybírat a podle čeho se řídit? Kde kvalitní fonty hledat? Jaké typy fontů volit na určité druhy tiskovin? Povíme si v našem článku.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat, vol. 2

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat, vol. 2

Na řadu přichází další díl našeho seriálu z oblasti polygrafie. Představíme si další várku termínů, s nimiž se běžně setkáte při komunikaci s tiskovým studiem, a jejichž neznalost může být zdrojem nedorozumění a komunikačních šumů. Pojďme si na ně společně posvítit.

Kdo je kdo v Art D, pohled za oponu

Kdo je kdo v Art D, pohled za oponu

Náš blog vychází už nějaký ten pátek, takže nás napadlo, že bychom se vám, našim čtenářům, mohli všichni postupně představit. Aby totiž u nás v ART-D běželo vše, jak má, je nezbytný každičký článek našeho týmu. Jako rodinná firma s dlouholetou tradicí si zakládáme na dobrých vztazích a vzájemné kooperaci. Týmovou spoluprací dovedeme zakázku k dokonalosti a taková se pak dostane k zákazníkovi. K tomu, aby vše běželo jako na drátkách, je potřeba, aby byly všechny zakázky pečlivě evidovány a perfektně fungovala komunikace mezi zákazníky a výrobou.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat,  vol. 1

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tisku, ale báli jste se zeptat, vol. 1

Každý obor má svou hantýrku, slang, kterému rozumí jen zasvěcení, a pro neznalé může být překážkou v komunikaci, zdrojem omylů či komunikačních šumů. Nejinak tomu je u polygrafie neboli ve světě tiskovin. Do styku s tiskovým studiem nepřicházejí jen profesionálové, ale i zcela obyčejní lidé, začínající grafici nebo laici. Pojďme si tedy společně projít některé termíny, s nimiž se při komunikaci s odborníky na tisk dříve či později setkáte

Jak využít roll up? Kdykoli a kdekoli – má totiž všech 5 P!

Jak využít roll up? Kdykoli a kdekoli – má totiž všech 5 P!

Čím to je, že jsou roll up systémy čím dál více oblíbené? Je to jejich univerzálností. Tyto prezentační systémy se dají použít k rozmanitým účelům, snadno je přemístíte a rozložíte, použijete venku i vevnitř. Oproti billboardům či plachtám nezaberou mnoho místa, zato efekt reklamy na menší ploše výrazně předčí vaše očekávání. S přehledem a bez námahy je můžete umístit, kde si jen budete přát: v libovolných prostorách firmy, před vstupem do vaší společnosti, před prodejnou, v ní, na veletrhu, výstavě, eventu… Zkrátka kdekoli. Roll-up má řadu výhod – a nejen to, má totiž pohromadě všech 5 P.

Proč nedáme dopustit na klasické novoročenky

Proč nedáme dopustit na klasické novoročenky

Víte, že označení PF se pro novoročenky používá jen v Česku a na Slovensku? Je zajímavé, nakolik se tato zkratka z francouzského Pour Féliciter neboli pro štěstí vžila právě v našem prostředí. Jejímu zatvrzelému užívání nepomohly ani pokusy o zavedení české zkratky. Péefko u nás prostě zdomácnělo a rozesíláme ho svým známým a blízkým koncem každého roku, ať se děje, co se děje. Co na tom, že ani ve Francii se v současné době toto slovní spojení pro novoroční blahopřání nepoužívá.

6 nejčastějších chyb při přípravě tiskových dat

6 nejčastějších chyb při přípravě tiskových dat

Víte, co dovede tisková studia pořádně potrápit? Často se opakující chyby při přípravě grafických podkladů… Asi to známe všichni, napříč profesemi, s některými nedopatřeními se setkáváme neustále dokola a komplikují nám život. Nezbývá, než na ně stále upozorňovat, aby se jim předešlo či na poslední chvíli zabránilo. Co takhle si v pěti bodech pojmenovat nešvary, které provázejí přípravu grafických dat pro tisk? Podíváme se na ně společně v našem článku.